1990 yılında Ercüment Tahmaz ve Müjgan Tahmaz tarafından Gümrük Danışmanlığı firması olarak kurulan Metsan, 20 yıllık deneyimi ile bugün, gümrük işlemlerinden, taşımacılığa, depolama hizmetlerinden sigortacılığa, lojistiğin her alanında faaliyet gösteren hizmet grubu olarak yoluna devam ediyor. 

 Metsan, IATA KARGO acentesi, FIATA, UTIKAD ve DTO üyesidir. Bünyesinde Metsan Hava Kargo, Metsan Deniz Taşımacılığı, Metsan Karayolu Lojistiği, Metsan Gümrük Müşavirliği, Metsan Gümrük Danışmanlığı Hizmetleri, Metsan Depolama ve Elleçleme Hizmetleri ile Nes Sigorta Acenteliği grupları yer almaktadır. Metsan Group, gümrüğe tabi olan ve olmayan fuar malzemesi, numune, hediye, şahsi eşya ve diğer her türlü malzemeyi, gönderim adresinden teslimat adresine kadar tüm fiziki ve yasal prosedürü, en uygun zaman-maliyet-güvenlik koşullarında uygulayarak teslim eder. Bu süreç Metsan Group için; banka işlemlerinden gümrük noktalarına, nakliye seçeneklerinden sigorta konularına kadar müşteri talepleri ile belirlenecek bir projedir. Projeye yön veren etkenler; müşteri gereksinimleri ve beklentileridir. Bu misyonu; kapsamı ne olursa olsun, tüm hizmet taleplerinizde, eksiksiz uygulama yeteneğine sahip insan kaynaklarımız, ABD'den Uzakdoğu'ya, Avrupa'nın tüm ülkelerine, Kuzey ve Güney Afrika ülkeleri ile Türk Cumhuriyetlerine kadar kıtalararası yaygın erişim ağımız, zamanınıza, bütçenize, firma imajınıza, firma bilgilerinizin mahremiyetine ve taleplerinize duyduğumuz saygı çerçevesinde "Sorunsuz Hizmet" anlayışıyla yerine getiriyoruz. 

Birçok ülkeden ve birçok ülkeye yaptığımız hava ve deniz kargo taşımacılığı çalışmalarından edindiğimiz 20 yıllık deneyim sonucunda bugün, dünyanın çeşitli ülkelerinde 40'tan fazla acentelik ortaklıklarımız bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İtalya, İspanya, Mısır, İran, Irak, Hindistan, Hong Kong, Çin, Japonya, Nijerya, Somali, Sudan ve Avustralya çalışmakta olduğumuz ülkelerden bazılarıdır. 

"Sorunsuz Lojistik" prensibi doğrultusunda, bünyesinde bulundurduğu güleryüzlü uzman kadrosuyla, 20 yıldır minimum maliyetle, hizmetler sunan ve bu hizmetlerini ISO 9001 Kalite Belgesi ile belgelendiren Metsan Group, 2008 yılından beri "Metsan Depo" ile verdiği serbest depolama hizmetlerine "Gıda Depolama" hizmetini de eklemek üzere "ISO 22000" belgesini de aldı. 

Birçok farklı sektöre lojistik ve depolama hizmetleri sunan Metsan Group, müşterilerine sunduğu hizmetlerin kalitesini artırarak, daha hızlı ve daha güvenilir hizmetler sunmayı hedefliyor.

Misyonumuz

Lojistik zincirinin tüm halkalarında, müşteri gereksinimlerini mümkün olan en üst seviyede karşılayacak Lojistik Yönetimi Hizmetlerini; evrensel, çağdaş bilgi ve teknolojileri kullanarak, uluslararası stratejik işbirlikleri kurarak, rekabetçi maliyet, standardize edilmiş yüksek kalite ile en hızlı şekilde yerine getirmek, mevzuata uygun çözümler üreterek müşterilerin iş süreçlerinin entegre çözüm ortağı olmaktır. 

Vizyonumuz

Metsan Group, yurtiçi ve yurtdışı müşterilere rekabet avantajı sağlayan lojistik hizmetleri sunarken, uluslararası standartları, yasal prosedürleri eşzamanlı izleyerek, hizmet verdiği kuruluşlara katma değer üretirken, enerji, su, hammadde ve diğer doğal kaynakların kullanımında sürdürülebilir çevre ve yaşam koşullarına saygılı davranmak, müşteri ilişkilerinde güven ve saygıyı ön planda tutmak, METSAN'ın itibarlı bir hizmet markası olarak bekasını sağlamaktadır.